کنکور

انتخاب کلاس کنکور مناسب ویژه دانش آموزان هنرستانی

با بازگشایی مدارس و شروع دوباره مهر دانش آموزان سال سوم هنرستان بیشتر کلمه ی کنکور را می شنوند و عکس العمل های متفاوتی به آن نشان می دهند اما در این زمان باید دانش آموز و اولیا برای کلاس کنکور آگاهانه و درست انتخاب کنند وگرنه هزینه و عمرشان تلف می شود در این مقاله می خواهیم یک کلاس کنکور خوب را معرفی کنیم :

در کنکور هنرستان سه گروه درس داریم:

• دروس عمومی

• دروس پایه

• دروس اختصاصی

دروس اختصاصی از چند جنبه بسیار با اهمیت هستند اول اینکه دروس اختصاصی ضریب ۱۵ دارند و تاثیر زیادی در رتبه ی دانش آموز دارد دوم اینکه دروس اختصاصی دروسی هستند که پایه ی رشته ی شما را تشکیل می دهد و برای ادامه تحصیل به این دروس بسیار نیازمند خواهید بود حواستان باشد شما رشته ی دانشگاهی خود را انتخاب کردید پس هرچه می توانید باید روی دروس اختصاصی قوی شوید قوی شدن در دروس اختصاصی یعنی تسلط بیشتر بر رشته ی خود که همین عامل نیز باعث افزایش شانس شما در کسب شغل های بهتر در بازار کار پس از تحصیل می شود.

دروس پایه دروسی هستند که اکثر دانش آموزان هنرستانی با آنها مشکل دارند و برخی هم از ترس این دروس به سمت هنرستان آمدند اما باید به این نکته توجه کنید که برای ادامه تحصیل در دانشگاه نسبت به رشته ی مورد نظرتان باید تعدادی واحد ریاضی و فیزیک و… بگذرانید که از این حیث این دروس هم مهم هستند از سمتی در کنکور دانش آموزان هنرستانی میانگین بسیار پایینی در حدود ۵ درصد در هریک از این دروس دارند پس تقویت این دروس باعث افزایش شانس برای جلو زدن از بسیاری ار دانش آموزان را که حس خوبی نسبت به دروس پایه را ندارند را زیاد می کند.

دروس عمومی دروسی هستند که معمولا دانش آموزان برای بدست آوردن یک رتبه خوب نیاز به کلاس ندارند و با کتاب می توانند درصد لازم را کسب کنند .

اما کلاس کنکور :

اول از همه یادآوری می کنیم که تمامی مراحل کنکور هنرستان از جمله آمادگی برای کنکور، کلاس کنکور ، مشاوره ، ثبت نام کنکور ، تاریخ کنکور و کتاب ها ی کنکور هنرستان با کنکور دانش آموزان گروه نظری(ریاضی، تجربی،انسانی) متفاوت است پس فقط و فقط باید از کسانی کمک بگیرید که در کنکور هنرستان تجربه دارند

در این زمینه گروه هنرستان یار به عنوان اولین پایگاه تخصصی هدایت و آموزش هنرستان می تواند اطلاعات دقیق و کاملی را در اختیار شما دانش آموز عزیز بگذارد .

اما اصل مطلب چند مدل کلاس کنکور وجود دارد که در اینجا آنها را بررسی می کنیم :

کلاس های کنکوری که از طرف مدرسه در درون مدرسه برگزار می شود :

بیشتر هنرستان ها وقتی سودی که موسسات آموزشی از طریق کلاس کنکور به جیب می زنند را مشاهده کردند هرکدام در حد خود به فکر افتادند که این کلاس ها را درون مدرسه خود برگزار کنند و از این طریق درآمد زایی کنند اما این موضوع به این سادگی ها نیست طبق تجربه ی گروه هنرستان یار از مشاهده ی برگزاری کلاس کنکور در بیش از ۸۰ هنرستان در این ۱۰ سال شواهد مثبت و منفی این کلاس ها را از چند جنبه مورد بررسی قرار می دهیم :

مواردی که در کیفیت یک کلاس تاثیر مستقیمی دارند شامل موارد زیر می شوند که مفصل در زیر به هر کدام از آن می پردازیم :

• استاد کلاس

• دانش آموزان کلاس

• زمان برگزاری کلاس

استاد کلاس

در انتخاب استاد کلاس سه حالت امکان پذیر است :

۱. استاد کلاس کنکور معلم هنرستان باشد و در زمینه ی کنکور تخصصی نداشته باشد و با استفاده از کتاب های موجود در بازار قصد پیش بردن کلاس را دارد.

طبق تجربیات و مشاهدات گروه هنرستان یار کلاس کنکور در این حالت به هیج وجه توصیه نمی شود و جز خستگی و تکرار مطالبی ساده فایده ای دیگر ندارد در سال های گذشته حتی دیده شده که معلم در زمان کلاس مدرسه به کندی درس می دهد و نصف زمان کلاس کنکور را به جای تمرکز روی نکات و مفاهیم ، صرف ادامه ی درس مدرسه می کند.

۲. استاد کلاس کنکور معلم مدرسه باشد و در زمینه ی کنکور تجربه داشته باشد و در این زمینه تجربه ی تدریس در غیر از مدرسه را داشته باشد.

در این حالت استادی که در کنکور تبحر دارد و دارای تجربه هست معلم مدرسه هم هست که در این حالت کلاس پرباری خواهد بود. اما متاسفانه دیده شده معلم های مدرسه با معرفی خود به عنوان یک استاد حرفه ای کنکور اهداف خود را با دروغ پیش می برند. در این بین حالت برعکس هم وجود دارد یعنی استاد مدرسه واقعا مدرس کنکور است که این اتفاق به ندرت اتفاق می افتد اینجا باید دانش آموز هوشیاررانه انتخاب کند.

۳. استاد از موسسات آموزشی دعوت شده باشد و استاد کنکور هنرستان باشد.

در این حالت استاد معلم در درون مدرسه نیست و از موسسات یا مدارس دیگر دعوت شده که در این حالت هم کلاس پربار خواهد بود فرق حالت ۲ و ۳ در این است که در حالت ۲ استاد روی دانش آموزان شناخت بیشتری دارد.

دانش آموزان کلاس

دانش آموزان شرکت کننده در کلاس به دو شکل زیر ثبت نام می شوند :

۱. دانش آموزان با هر معدلی و با انگیزه و بدون آنگیزه برای کلاس ثبت نام شده اند

۲. فقط دانش آموزان با انگیزه در کلاس هاثبت نام شدند

زمان کلاس

زمان برگزاری کلاس ها به دو شکل زیر است :

۱. کلاس ها بعداز ظهرها بعد از کلاس مدرسه برگزار می شود.

۲. کلاس ها در روزهای تعطیل مثل پنج شنبه و جمعه و تعطیلی ها برگزار می شود

هنرستان یار حامی دانش آموزان هنرستانی سراسر کشور

لوگو

دپارتمان مشاوره هنرستان یار