رشته ها و هنرستان ها

بهترین هنرستان های تهران

یکی از متداول ترین سوالات والدین در این 11 سال که در زمینه هنرستان به صورت تخصصی فعالیت داشتیم همیشه این بوده که بهترین هنرستان تهران کجاست یا مثلا بهترین هنرستان منطقه 5 تهران یا منطقه 1 تهران کجاست. شهرستان ها به خاطر کم وسعت بودن خیلی بیشتر از تهران در جریان مدارس قرار می گیرند و خیلی راحت می توانند اطلاعات کسب کنند اما در تهران به خاطر وسعت و تنوع، انتخاب برای والدین انتخاب سخت شده است. در ادامه به چند نکته در مورد بهترین هنرستان های تهران می پردازیم :

هنرستان های دولتی :

هنرستان هایی هستند که مربوط به وزارت آموزش و پرورش اند معمولا فضای ساختمان و حیاط این هنرستان ها بزرگ است کارگاه های بزرگی دارند. در چند سال گذشته یک سری از هنرستان ها به خاطر ارائه خدمت بهتر به دانش آموزان و اولیا به نمونه دولتی یا هیئت امنایی تبدیل شده اند. این هنرستان ها هم دولتی به حساب می آیند اما میزان شهریه بیشتری از اولیا دریافت می کنند . به طور مثال شهریه هنرستان دولتی که معمولا به عنوان کمک به مدرسه از اولیا دریافت می شود حدود 500 هزار تا یک میلیون تومان ، شهریه هنرستان های هیئت امنایی حدود دو میلیون تومان و نمونه دولتی حدود سه میلیون تومان برای هرسال تحصیلی است.

هنرستان های هیئت امنایی :

وزارت آموزش و پرورش برای تمرکززدایی که یک راهکار مدیریتی است یک سری مدارس دولتی را به شکل هنرستان هیئت امنایی تبدیل کرده است در این هنرستان ها تعدادی از افراد فرهیخته و دارای سابقه آموزشی هیئت امنا می شوند و تحت نظر آموزش و پررش به اداره هنرستان می پردازند. کیفیت این هنرستان ها بسیار متفاوت با یکدیگر است و به شدت بستگی به توان تیم اجرایی و هیئت امنا دارد. در هنرستان هایی واقعا نظم و ترتیب و حرفه ای گری موج می زند و در هنرستان هایی تصمیمات غیر کارشناسی گرفته می شود هیئت امنا متخصص نیستند و به گونه ای بی نظمی وجود دارد.

هنرستان های نمونه دولتی :

تنها هنرستانی است که آزمون ورودی دارد، تعداد این هنرستان ها در تهران کم است این هنرستان ها به نسبت بقیه کیفیت بالاتری دارند در بیشتر مواقع سخت گیری بیشتری دارند. این هنرستان ها بین پایه ثبت نام ندارند و یکبار در پایه دهم با آزمون ورودی که هفته اول تیرماه هرسال برگزار می شود دانش آموزان خود را جذب می کنند.

هنرستان های غیرانتفاعی :

هنرستان های غیرانتفاعی زیر نظر آموزش و پرورش هستند و توسط موسس و مدیر به صورت خصوصی مدیریت می شوند. در هر منطقه ی تهران هنرستان های غیرانتفاعی وجود دارد و اکثرا رشته های پر جمعیت کامپیوتر، حسابداری و معماری را دارند . به خاطر اینکه رشته های فنی مثل برق، مکانیک،ساختمان و ... نیاز به کارگاه و تجهیزات دارند معمولا فقط در هنرستان های دولتی ارائه می شوند. این هنرستان ها معمولا شهریه ای حدود 8 تا 12 میلیون دارند.

انواع هنرستان هنرستان های دولتی هنرستان های هیئت امنایی هنرستان های نمونه دولتی هنرستان های غیرانتفاعی
شهریه بین 5/. تا 1 میلیون تومان در قالب کمک به مدرسه حدود 2 میلیون تومان حدود 3 میلیون تومان بین 8 تا 12 میلیون تومان

لیست هنرستان های نمونه دولتی دخترانه و پسرانه تهران :

بهترین هنرستان های تهران
بهترین هنرستان های تهران

اهمیت انتخاب هنرستان با کیفیت

انتخاب مدرسه مخصوصا انتخاب هنرستان باکیفیت همیشه از دغدغه های خانواده ها و دانش آموزان بوده و هست به همین علت یک انتخاب آگاهانه می تواند برای دانش آموزان و خانواده حکم سرمایه گذاری را داشته باشد.

چرا انتخاب هنرستان با کیفیت یک سرمایه گذاری است

مدت زمان حضور دانش آموز در هنرستان از دو سال به سه سال تبدیل شده است و دانش آموز سه سال از عمر تحصیلی در دوران حساس نوجوانی و جوانی را قرار هست که در هنرستان انتخاب شده بگذراند

یادگیری جامع و عمقی مطالب درسی در موفقیت دانش آموز در آینده ی تحصیلی و شغلی تاثیر بسزایی دارد از این رو باید مفاهیم رشته تحصیلی به خوبی توسط هنر آموزان تدریس شود.

تاثیر معدل در کنکور دلیل دیگری است که دانش آموز باید مفاهیم درسی را به خوبی یاد بگیرد تا بتواند نمرات بالایی را کسب کند و شانس ورود به دانشگاه های برتر کشور را داشته باشد.

خدمات هنرستان یار در زمینه آزمون هنرستان های نمونه دولتی :

1. برنامه ریزی و مشاوره تخصصی ویژه دانش آموزان پایه نهم جهت پیشرفت تحصیلی

2. مشاوره تخصصی انتخاب رشته و معرفی بهترین مدارس

3. آشنایی کاربردی و دقیق با انواع رشته ها و بررسی شرایط ادامه تحصیل و بازار کار آنها

4. طرح ویژه آماده سازی دانش آموزان پایه نهم جهت شرکت در آزمون ورودی هنرستان های نمونه دولتی

هنرستان یار با شناخت و اشراف کامل بر شرایط کیفی و آموزشی هنرستان های تهران و تیمی متخصص، متعهد و بی طرف شما را در انتخاب هنرستان یاری خواهد کرد.

تلفن دفتر مشاوره :

021- 88854695

هنرستان یار مرکز تخصصی آموزش و مشاوره دانش آموزان هنرستانی

با 11 سال سابقه درخشان