گرافیک

دانشگاه ها

دانشگاه های برتر این رشته شامل دانشگاه های زیر می باشد :

دانشكده فني و حرفه اي انقلاب اسلامي(پسران)

پيدايش اين مركز به انستيتو تكنولوژي هاي پيش از پيروزي انقلاب اسلامي ايران باز مي گردد كه با هدف تربيت تكنسين فني تاسيس گرديده بودند در سال 1359 از ادغام آنها ( مجتمع انقلاب اسلامي ) پديد آمد .

فعاليت رسمي و منسجم مركز در سال 1367 در فضايي به وسعت 5 هكتار و زير بناي 25000 متر مربع ، واقع در ميدان معلم يافت آباد ، زير نظر وزارت آموزش و پرورش شروع گرديد . در آغاز با دانشگاه شهيد رجايي فعلي تحت عنوان مركز آموزش عالي فني انقلاب اسلامي و دانشكده تربيت دبير فني در يك سازمان قرار گرفت .

در سال 1376 مركز از دانشگاه شهيد رجايي مستقل گرديد و ابتدا تحت پوشش دفتر مدارس عالي و سپس مجتمع پيامبر اعظم ( ص ) وزارت متبوع به فعاليت آموزشي و فرهنگي خود ادامه داد . در سال 1377 شمسي بناي ديگري به وسعت يك هكتار و 5000 متر مربع زير بنا واقع در ميدان امام حسين ( ع ) ، ابتداي خيابان دماوند ، به عنوان ساختمان شماره 2 ضميمه مركز گرديد . با تصويب مجلس شوراي اسلامي و همزمان با آغاز برنامه پنجم توسعه ، اين مركز همراه با ساير آموزشكده ها و دانشكده هاي فني و حرفه اي از ابتداي سال 1390 از آموزش و پرورش منتزع و به عنوان يك دانشكده از دانشگاه فني و حرفه اي به وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري ملحق گرديد . اين دانشكده در حال حاضر داراي 4 انستيتو بوده و در 22 رشته فني و هنري در مقاطع كارداني پيوسته و كارشناسي ناپيوسته پذيراي حدود 4000 دانشجو مي باشد

آدرس و شماره تماس دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران

آدرس دانشکده : تهران - ابتدای جاده ساوه ـ بلوار معلم - میدان معلم - دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران

تلفن : 5 - 66319882

وب سایت : www.tvct1.tvu.ac.ir

دانشکده فنی و حرفه‌ای دکتر شریعتی (دختران)

در سال 1377 عنوان دانشکده تربيت دبير فني دختران تهران "دکتر شريعتي" به تاييد شوراي گسترش دانشگاه‌ها و ساير مسئولين در وزارت آموزش ‌و پرورش رسيد و در مرداد 1378، مرکز شماره 2 (کيانشهر) به طور مستقل به نام آموزشکده فني حضرت وليعصر(عج) به ثبت رسيد.

از ابتدای سال 1390 و آغاز برنامه پنجم توسعه کشور مطابق با مصوبه مجلس شورای اسلامی، دانشکده فنی و حرفه ای دختران تهران –دکتر شریعتی به همراه 167 آموزشکده دخترانه و پسرانه دیگر در سراسر کشور از مجموعه وزارت آموزش و پرورش منفک و تحت عنوان دانشگاه فنی و حرفه ای به وزارت علوم تحقیقات و فناوری ملحق گردید.

هم‌اکنون دانشکده فني و حرفه ای دکتر شريعتي با بيش از 6500 دانشجو و 550 نفر کادر علمي و کارکنان اداري آموزشي (موظف و غيرموظف) فعاليت مي‌نمايد.

آدرس و شماره تماس دانشکده فنی دکتر شریعتی

آدرس: میدان بهمن - بزرگراه شهید تندگویان - خ میثاق جنوبی - خ 61 شرقی - خ دانشگاه - دانشکده فنی دکترشریعتی

تلفن: 8-02155003335 و 6-02155538003

آدرس سایت: www.shariaty.ac.ir

دانشکده فنی ولیعصر تهران(دختران)

دانشکده ولی عصر(عج) با برخورداری از تجربیات چندین ساله و توانایی های مختلف علمی فرهنگی با تعداد 135 نفر کادر آموزشی و اداری و با ظرفیت قریب به 2800 دانشجو در 10 رشته کاردانی و 2 رشته کارشناسی در مساحتی به وسعت 3.1 هکتارمی باشد.

دانشکده فنی و حرفه ای ولی عصر(عج) به عنوان یکی از مراکز معتبر دانشگاه فنی و حرفه ای در آموزش دختران بوده و به ویژه به عنوان یک مرکز آموزشی سرآمد، می تواند پاسخگوی نیازهای سازمان های مختلف در برخی زمینه ها باشد

آدرس و شماره تماس دانشکده فنی ولیعصر

آدرس: تهران، کیانشهر، میدان امام رضا(ع)، خیابان آل ابراهیم، دانشکده فنی و حرفه ای دختران تهران ولی عصر(عج)

تلفن : 33899974

سایت: www.valiasr.tvu.ac.ir

دانشکده فنی بهشتی کرج (پسران)

این آموزشکده درسال 1374 در منطقه عظیمیه کرج واقع در شمال استان البرز تاسیس گردید.پس از سالها تلاش مستمر در امر آموزش و پژوهش،اکنون این مجموعه آموزش عالی به مرحله ای رسیده است که به عنوان یکی از پویاترین آموزشکده های زیر مجموعه دانشگاه فنی و حرفه ای کشور مطرح میشود

افتخارات علمی و پژوهشی

ثبت اختراعات : 21 مورد

مقالات کنفرانس داخلی : 12 مورد

مقالات کنفرانس بین المللی : 1 مورد

مقالات چاپ شده در مجلات داخلی : 12 مورد

آدرس و شماره تماس دانشکده فنی بهشتی کرج

آدرس : استان البرز ، عظیمیه ، میدان طالقانی ، بلوار طالقانی شمالی روبروی دادگستری

تلفن 0262544373

سایت: www.p-karaj.tvu.ac.ir

آموزشکده فنی و حرفه ای دختران کرج

آموزشکده فنی و حرفه ای دختران کرج در سال 1374 با پذیرش 185 نفر دانشجو در 4 رشته تحصیلی شروع به فعالیت کرد. هم اکنون این مرکز با بیش از 2000 نفر دانشجو در 8 رشته کاردانی و سه رشته کارشناسی در دو نوبت روزانه و شبانه فعالیت می نماید.

کلاس های درسی دانشجویان در ساختمان مرکزی آموزشکده واقع در کرج، حصارک بلوار آقارضایی برگزار می گردد . همچنین کارگاه های آموزشی رشته های طراحی دوخت و فرش دستبافت در ساختمان طالقانی واقع در کرج، چهارراه طالقانی، ابتدای بلوار ماهان و سایر کارگاه ها در ساختمان مرکزی تشکیل می گردد. کلاس درس تربیت بدنی نیز در محل ساختمان خوابگاه به آدرس کرج، شاهین ویلا، بنیاد، 22 بهمن شمالی، نبش ششم شرقی پلاک 62 برگزار می گردد.

به منظور رفاه حال دانشجویانی که از شهر ها و استانهای دیگر در این آموزشکده پذیرفته شده و به تحصیل اشتغال دارند ، خوابگاه دانشجویی با ظرفیت 132 نفر دانشجو واقع در شاهین ویلا احداث شده است که با توجه به شرایط و محدودیت فضای خوابگاهی حداکثر به میزان چهار ترم در اختیار دانشجویان نوبت روزانه به شرط رعایت ضوابط و مقررات، قرار می گیرد.

آدرس و شماره تماس آموزشکده فنی و حرفه ای دختران کرج

آدرس:کرج، حصارک بلوار آقارضایی

تلفن: 02634516001

آدرس وب سایت: d-karaj.tvu.ac.ir

دانشکده فنی دختران شیراز

آدرس و شماره تماس دانشکده فنی دختران شیراز

آدرس و شماره تماس دانشکده فنی دختران شیراز

تلفن: 07132222900

آدرس وب سایت آموزشکده: www.d-shiraz.tvu.ac.ir