الکتروتکنیک

معرفی رشته

هر کشوری برای توسعه و پیشرفت نیاز به تولید انرژی برق و توسعه ی ان در سراسر کشور دارد تا تمام واحدهای صنعتی ، تولیدی ، خدماتی و ... در کل تمام امور کشور از این طریق از انرژی برق استفاده کنند ؛ اما مراحل تولید برق و یا توزیع برق از نیروگاه تا درب منزل ما و بسیاری موارد دیگر ، تمامی این اتفاقات بدست متخصصین الکتروتکنیکی انجام می شود.

هنرجویان این رشته در طی دوران تحصیل با مبانی برق، اصول اندازه گیری الکتریکی، سیم کشی ساختمان، برق صنعتی، ماشینهای الکتریکی، اصول اندازه گیری AC و DC، مدارهای الکتریکی، طراحی و ساخت ترانسفورماتورهای فشار ضعیف، سیم پیچی انواع موتورهای الکتریکی، تعمیر لوازم برقی خانگی و ... آشنا میشوند.

یکی از مباحث مهم رشته الکتروتکنیک ، آشنایی با ماشین های الکتریکی و طرز کار آنهاست

شما در دوره سه ساله متوسطه دوم، سیم پیچی و اصول کار با ترانسفورماتورها و انواع دیگر ماشین های الکتریکی را یاد می گیرید.

رشته الکتروتکنیک در رشته های زمینه صنعت قرار دارد. این رشته در گروه برق و رایانه جا گرفته و طرفدارهای زیادی هم دارد. در کل برای موفق شدن در هر رشته‌ای، قدم اول این است که به ان علاقه داشته باشید و ان را با آگاهی انتخاب کنید. داشتن پایه قوی ریاضی و فیزیک و علاقه داشتن به کارهای عملی هم می‌تواند کمک زیادی به شما کند. باید خلاق باشید و بتوانید در شرایط مختلف به خوبی تصمیم‌گیری کنید و اطلاعاتتون را به روز نگه دارید.