الکتروتکنیک

دانشگاه ها

دانشگاه های برتر این رشته شامل دانشگاه های زیر می باشد :

دانشكده فني و حرفه اي انقلاب اسلامي(پسران)

پيدايش اين مركز به انستيتو تكنولوژي هاي پيش از پيروزي انقلاب اسلامي ايران باز مي گردد كه با هدف تربيت تكنسين فني تاسيس گرديده بودند در سال 1359 از ادغام آنها ( مجتمع انقلاب اسلامي ) پديد آمد .

فعاليت رسمي و منسجم مركز در سال 1367 در فضايي به وسعت 5 هكتار و زير بناي 25000 متر مربع ، واقع در ميدان معلم يافت آباد ، زير نظر وزارت آموزش و پرورش شروع گرديد . در آغاز با دانشگاه شهيد رجايي فعلي تحت عنوان مركز آموزش عالي فني انقلاب اسلامي و دانشكده تربيت دبير فني در يك سازمان قرار گرفت .

در سال 1376 مركز از دانشگاه شهيد رجايي مستقل گرديد و ابتدا تحت پوشش دفتر مدارس عالي و سپس مجتمع پيامبر اعظم ( ص ) وزارت متبوع به فعاليت آموزشي و فرهنگي خود ادامه داد . در سال 1377 شمسي بناي ديگري به وسعت يك هكتار و 5000 متر مربع زير بنا واقع در ميدان امام حسين ( ع ) ، ابتداي خيابان دماوند ، به عنوان ساختمان شماره 2 ضميمه مركز گرديد . با تصويب مجلس شوراي اسلامي و همزمان با آغاز برنامه پنجم توسعه ، اين مركز همراه با ساير آموزشكده ها و دانشكده هاي فني و حرفه اي از ابتداي سال 1390 از آموزش و پرورش منتزع و به عنوان يك دانشكده از دانشگاه فني و حرفه اي به وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري ملحق گرديد . اين دانشكده در حال حاضر داراي 4 انستيتو بوده و در 22 رشته فني و هنري در مقاطع كارداني پيوسته و كارشناسي ناپيوسته پذيراي حدود 4000 دانشجو مي باشد

آدرس و شماره تماس دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران

آدرس دانشکده : تهران - ابتدای جاده ساوه ـ بلوار معلم - میدان معلم - دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران

تلفن : 5 - 66319882

وب سایت : www.tvct1.tvu.ac.ir

دانشکده فنی بهشتی کرج (پسران)

این آموزشکده درسال 1374 در منطقه عظیمیه کرج واقع در شمال استان البرز تاسیس گردید.پس از سالها تلاش مستمر در امر آموزش و پژوهش،اکنون این مجموعه آموزش عالی به مرحله ای رسیده است که به عنوان یکی از پویاترین آموزشکده های زیر مجموعه دانشگاه فنی و حرفه ای کشور مطرح میشود

افتخارات علمی و پژوهشی

ثبت اختراعات : 21 مورد

مقالات کنفرانس داخلی : 12 مورد

مقالات کنفرانس بین المللی : 1 مورد

مقالات چاپ شده در مجلات داخلی : 12 مورد

آدرس و شماره تماس دانشکده فنی بهشتی کرج

آدرس : استان البرز ، عظیمیه ، میدان طالقانی ، بلوار طالقانی شمالی روبروی دادگستری

تلفن 0262544373

سایت: www.p-karaj.tvu.ac.ir

دانشکده فنی شهید منتظری مشهد(پسران)

دانشکده فنّی شهید محمّد منتظری مشهدبا مساحتی بالغ بر12 هکتار یکی از مراکزبزرگ آموزشی فنّی وحرفه ای دربین 170 دانشکده وآموزشکده است.

این دانشکده نماینده دانشگاه فنی و حرفه ای در استان خراسان رضوی به تعداد11 مرکز بوده و در جلسات ،کمیته ها وشوراهای استانی ودانشگاهی به نیابت شرکت می نماید.ضمن این که مرکزیت دانشکده ها و آموزشکده های استان های خراسان رضوی ،شمالی و جنوبیباتعداد21 مرکزبه عنوان منطقه 6کشوری و دبیریشورا را نیز عهده دار می باشد

آدرس و شماره تماس دانشکده فنی شهید منتظری مشهد

مشهد، ابتدای بلوار پیروزی، حاشیه میدان شهید کاوه، دانشکده فنی شهید منتظری مشهد

تلفن: ۰۵۱۳۸۷۸۱۰۱۵

وب سایت دانشکده منتظری مشهد: www.mashhadmtv.ac.ir

دانشکده فنی شهید مهاجر

ازسال۱۳۴۶بانام انستیتو تکنولوژی شروع به کارنمودوازسال۱۳۵۱با عنوان آموزشگاه حرفه ای با۳۰نفرپرسنل و۲۴۰نفرهنرجو به فعالیت خود ادامه داد. ازسال۱۳۵۷وهمزمان با پیروزی انقلاب اسلامی به آموزشکده فنی وحرفه ای وابسته به آموزش وپرورش با۶۰نفردانشجوتغییرنام داداین دانشکده بعد ازانقلاب به نام یکی از دانش آموخته گان شهیدش، آموزشکده شهیدمهاجر نام گرفت واین روند تاسال ۱۳۸۹ادامه داشت که پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در قالب برنامه ۵ساله ازآموزش وپرورش جداوبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ملحق شد. وباعنوان دانشکده فنی وحرفه ای ادامه فعالیت میدهد وهم اکنون با۳۷۸نفرنیروی انسانی وحدود۴۰۰۰نفردانشجو در۱۶رشته کاردانی و۶رشته کارشناسی دردونوبت روزانه وشبانه درقالب۳واحدانستیتو فنی برق، عمران ومکانیک و۴گروه علوم پایه شامل ریاضی، فیزیک، زبان وادبیات ومعارف اسلامی و گروه تخصصی حرفه ای حسابداری باامکانات مجهزدرحال فعالیت است.

آدرس و شماره تماس دانشکده فنی شهید مهاجر

آدرس : دروازه شيراز-خ هزارجريب-جنب خوابگاه

تلفن : 03136736550

سایت:www.Mohajer@tvu.ac.ir

دانشکده فنی با هنر شیراز (پسران)

در سال ۱۳۵۸ در زمینی به مساحت ۲۵۰۰۰۰ متر مربع و با زیر بنایی به مساحت ۲۱۶۴۶ متر مربع تأسیس گردیده است. وضعیت مالکیت ساختمان آن دولتی می باشد و یک دانشکده پسرانه است. این دانشکده حدود ۵۰۰۰ دانشجو دارد و به جرات می توان گفت یکی از بهترین دانشکده های کشور از نظر امکانات و سطح علمی است.

دانشکده شهید باهنر شیراز در دو نوبت روزانه و شبانه، فقط از بین آقایان پذیرش می کند. همچنین این دانشکده تا قبل از سال 57 عضوی از دانشگاه شیراز بوده و دانشجویان دو سال تئوری را در دانشکده های دانشگاه شیراز میگذراندند و سپس در صورت قبولی در واحد های تئوری خود 2 سال برای گذارندن واحد های عملی خود وارد این دانشکده می شده اند و بعد از آن برای تحصیل در مقاطع بالاتر به دانشگاه های خارج کشور فرستاده می شده اند. لازم به ذکر است که از میان دانشکده های دانشگاه فنی و حرفه ای تهران، دانشکده فنی مهندسی شیراز (شهید باهنر) ،دانشکده دکتر شریعتی و دانشکده فنی شهید شمسی پور تهران، دانشکده فنی شهید چمران کرمان، منتظری مشهد و شهید مهاجر اصفهان از قدیمی ترین این دانشکده ها هستند که دارای سطح آموزشی بالا و آمار قبولی در مقاطع بالاتر در میان این مراکز بیشتر است .

آدرس و شماره تماس دانشکده فنی با هنر شیراز

آدرس:فارس -شیراز بلوار رحمت سه راه دارالرحمه داشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز

تلفن های تماس:07137380601 - 07137380604

سایت : www.bahonarshiraz.tvu.ac.ir