کلاس های آمادگی کنکور هنر

چرا کنکور هنر؟!

همونطور که برای مهندس شدن باید کنکور ریاضی بدی، برای دکتر شدن باید کنکور تجربی بدی و برای وکیل شدن باید کنکور انسانی بدی، برای اینکه یه هنرمند تمام عیار بشی و بتونی توی دانشگاه های معتبر ایران درس بخونی هم باید در کنکور هنر شرکت کنی.

مخاطبان کنکور هنر؟!

کنکور هنر دو دسته مخاطب داره: 1- هنرستانی هایی که در رشته های شاخه هنر تحصیل میکنن 2- بعضی از دانش‌آموزان رشته‌های نظری که به هنر علاقه‌مند هستن

با کنکور هنر توی چه رشته های دانشگاهی میشه درس خوند؟!

listreshteha

نحوه برگزاری کنکور هنر 1403 ؟!

کنکور از سال 1402 دو بار در سال برگزار میشه و نتیجۀ کنکور تا دو سال برای شما اعتبار داره. دقت کنید که مرحله اول و دوم از نظر شیوۀ برگزاری مشابه هستن و شرکت در یکی از این دو مرحله کفایت میکنه. البته که شما میتونید در هر دو مرحله هم شرکت کنید. بعد از برگزاری آزمون تستی، بعضی از رشته ها باید در آزمون عملی شرکت کنند. آزمون عملی هر سال یک نوبت برگزار میشه. نتایج نهایی و پذیرش در دانشگاه در هر سال فقط یک نوبت و حدوداً مرداد ماه برگزار میشه.

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور هنر 1403 ؟!

zamankonkor

دروس تخصصی کنکور هنر 1403؟!

از کنکور 1402 به بعد از دروس عمومی در کنکور سؤال تستی طراحی نمی‌شود. کنکور هنر 1403 در قالب یک امتحان تستی برگزار میشه که شامل 100 سؤال از سه درس زیر هست:

doros

سازمان سنجش در آخرین راهنمای ثبت نام کنکور هنر، بخشی از منابع کنکور هنر رو مطابق زیر معرفی کرده که نشون میده اکثر مباحثی که قبلاً در کنکور وجود داشت، همچنان در قالب درس درک عمومی هنر و خلاقیت تصویری در کنکور وجود داره.

books

آزمون عملی؟!

در کنکور هنر هر ساله برای محک زدن مهارت افراد و انتخاب افراد ماهر از بین شرکت کنندگان توی بعضی از رشته ها آزمون عملی برگزار میشه. آزمون عملی فقط یک بار در هر سال و حدوداً اواخر تیر ماه یا اوایل مرداد ماه برگزار میشه. در کنکور 1403 آزمون عملی به عنوان یک درس با ضریب 12 در نتیجه نهایی شرکت کنندگان تأثیر میذاره. لیست رشته هایی که برای قبولی در اونها باید آزمون عملی داده بشه:

amalii

حذف دروس عمومی؟!

در کنکور 1403 دروس عمومی در قالب امتحان تشریحی نهایی از داوطلبان امتحان گرفته میشه. این امتحان سابقۀ تحصیلی برای داوطلب میسازه که حدوداً 28 درصد در کنکور اون تأثیر داره. دروس عمومی که در اونها امتحان نهایی برگزار میشه:

omomi

خلاصه اش، کسی که میخواد در کنکور هنر 1403 شرکت کنه باید چیکار کنه؟!

به طور خلاصه اگر بخوام بگم، برای شرکت در کنکور هنر 1403 باید اقدامات زیر رو انجام بدید: 1- ثبت نام و شرکت در مرحله اول و دوم کنکور هنر 1403 شرکت در یکی از مراحل هم کافیه، ولی وقتی میتونید دو بار شانستون رو امتحان کنید و شرایط جلسه آزمون رو هم تجربه کنید، چرا که نه؟! 2- مطالعه منابع وزارتی مهم و کتاب های کمک درسی مفید حتماً در این مرحله از کمک یه مشاور با تجربه استفاده کنید تا منابع مهم و خوب رو بهتون معرفی کنه تا برای کتاب های کم ارزش هزینه نکنید. 3- ارائه درخواست برای شرکت در امتحان نهایی با توجه به سهم 28 درصدی سوابق تحصیلی و دروس عمومی حتماً در امتحان نهایی این دروس شرکت کنید. این درخواست باید از طریق مدرسه شما به آموزش و پرورش ارسال بشه. 4- شرکت در آزمون عملی رشته موردنظر اگر رشته شما آزمون عملی داره، برای پذیرش در آن رشته باید حتماً در آزمون عملی شرکت کنید.

برای موفقیت در کنکور هنر 1403 از کجا شروع کنم؟!

شما برای موفقیت در کنکور هنر 1403 باید دید همه جانبه ای به مسائل و اخبار داشته باشید. متأسفانه تغییرات قوانین در کشور بسیار زیاد هست و گاهی مشاوران را نیز دچار سردرگمی میکنه. سعی کنید با آرامش مشاوری با تجربه و مسلط انتخاب کنید. منابع مناسبی تهیه کنید و شروع به مطالعه کنید. با آمادگی کامل در امتحانات نهایی شرکت کنید و خودتون رو برای آزمون عملی رشته موردنظر آماده کنید.

خدمات هنرستان‌یار برای کنکور هنر 1403؟!

ما در هنرستان‌یار با سابقۀ 15 ساله در آماده‌سازی دانش‌آموزان برای شرکت در کنکور تونستیم تمام نیازمندی های بچه ها در دوران آمادگی برای شرکت در کنکور رو شناسایی کنیم و در قالب خدمات حرفه ای خودمون به دانش آموزان ارائه کنیم.

khadamat